21.2 C

Ισοπαλία με… χαμένο τον Λεβαδειακό

Λεβαδειακός και Λαμία ήρθαν ισόπαλοι με 1-1 στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ, σε ένα αγωνιστικά κακό παιχνίδι

Έπειτα από ένα πολύ κακό αγωνιστικά παιχνίδι Λεβαδειακός και Λαμία αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1 για την 23η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Ένα αποτέλεσμα που από την εικόνα του παιχνίδιού κρίνεται δίκαιο.

Το σκορ διαμορφώθηκε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου το οποίο σε αντίθεση με το υπόλοιπο παιχνίδι, ήταν «φωτιά» στο οποίο οι δύο ομάδες κατάφεραν να αξιοποιήσουν μία από τις έτσι και αλλιώς ελάχιστες ευκαιρίες που δημιούργησαν στο παιχνίδι

Στο 38 ο Λεβαδειακός άνοιξε το σκορ όταν μετά από φάση διαρκείας ο Αντιλέχου με «κεραυνό» μέσα από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και εν συνεχεία στα δίχτυα του Σαράνοφ.

Τέσσερα αγωνιστικά λεπτά μετά ήρθε η απάντηση των φιλοξενουμένων με τον Πίτι να εκτελεί φάουλ την μπαλα να κοντραρει και να καταλήγει στα δίχτυα των γηπεδούχων.

Το δεύτερο ημίχρονο σε ροή ήταν όπως ακριβώς και το πρώτο με τους δυο αντιπάλους πρώτα να κοιτούν πρωτίστως να μην χάσουν και έπειτα να δημιουργήσουν επικίνδυνες καταστάσεις στα αντίπαλα καρέ.

Αυτές δεν ήρθαν ποτέ και το 1-1 διατηρήθηκε μέχρι το τέλος. Ο Λεβαδειακός έχασε την ευκαιρία να ανέβει πάνω από την «επικίνδυνη ζώνη» του υποβιβασμού σε αντίθεση με την Λαμία η οποία συνέχισε την ανοδική της πορεία

Λεβαδειακός: Μπάγιτς, Ντιόγκο (Παντελιάδης) , Αντιλέχου, Ρεκβιασβίλι, Τσαμπούρης, Κονέ, Ζησόπουλος, Μέλεγκ (Στανόγεβιτς), Καραχάλιος (Ιωαννίδης), Ναννγκίς, Μαρκόβσκι

Λαμία: Σαράνοφ, Σκόνδρας, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Σκαρντοβέλι, Μπεχαράνο, Μπλάζιτς, Μπερτόλιο (Τομας), Πίτι, Μπαράλες (Επστάιν), Καραμάνος