18.2 C

Ισοπαλία με τη Χαποέλ Τελ Αβίβ ο Πανιώνιος

Ισόπαλος (1-1) με τη Χαποέλ Τελ Αβίβ ήρθε ο Πανιώνιος στο πρώτο του φιλικό προετοιμασίας στην Πολωνία

Ο Πανιώνιος αντιμετώπισε το Σάββατο στην Πολωνία, στο πρώτο του φιλικό προετοιμασίας την Ισραηλινή Χάποελ Τελ Αβίβ. Οι «κυανέρυθροι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 σε ένα παιχνίδι όπου η Χάποελ προηγήθηκε και ο η ομάδα της Νέας Σμύρνης ισοφάρισε με γκολ του Σεράφ στο 79ο λεπτό.

Ο Ζοσέ Ανιγκό έδωσε την δυνατότητα στους παίκτες του να ξεμουδιάσουν από τις συνεχείς προπονήσεις, ενώ δεύτερο φιλικό παιχνίδι θα διεξαχθεί στις 28 Ιουλίου με αντίπαλο την Ομόνοια.

Ο Ανιγκό ξεκίνησε το ματς με τους: Μαλέρμπ, Κούρντι, Ντομίνγκες, Ντε Ταντέο, Σαραμαντά, Μακρύλλο, Κεϊτά, Καμαρά, Άλμπεργκ, Μασούρα, Ντουρμισάι.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Νίκας, Κούρντι, Σταυρόπουλος, Μίκο, Παπαγεωργίου, Κόρμπος, Οικονομίδης, Σπιριντόνοβιτς, Σεράφ, Τσιλούλης, Σίντι Αλί, Γεσίλ.