18 C

Ήττα των Μπακς σε φιλικό αγώνα κόντρα στους Νετς – Δεν έπαιξε ο Γιάννης

Οι Νετς νίκησαν σε φιλικό αγώνα τους πρωταθλητές του ΝΒΑ, οι οποίοι αγωνίστηκαν χωρίς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ βρίσκεται σε στάδιο αποθεραπείας αφού έχει πρόβλημα στο γόνατό του και δεν μπόρεσε να βοηθήσει τους συμπαίκτες του στο φιλικό ματς κόντρα στην ομάδα του Μπρούκλιν.

Τελικά ο αγώνας έληξε με σκορ 119-115 όμως οι Μπακς εκτός από τον Γιάννη στερήθηκαν και τις υπηρεσίες των Χόλιντεϊ, Μίντλεντον, Αλεν, Κονατον, Ογελέγε, Χουντ και ΝτιΒιτσέντζο.

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, αγωνίσθηκε για σχεδόν 31 λεπτά και τελείωσε τον αγώνα, με 12 πόντους, έξι ριμπάουντ και δύο ασίστ, ενώ ο Γιώργος Καλαϊτζάκης σημείωσε έξι πόντους, πήρε έξι ριμπάουντ και μοίρασε τρεις ασίστ σε -επίσης- 31 λεπτά συμμετοχής. Πρώτος σκόρερ για τα «ελάφια», ήταν ο Τζόρνταν Νόουρα με 30 πόντους, ενώ από τους γηπεδούχους, που έπαιξαν χωρίς τον ανεμβολίαστο, Καϊρί Ιρβινγκ, ξεχώρισε ο Κέβιντ Ντουράντ με 18 πόντους.