22.5 C

Κ19 Ολυμπιακός – Ατρόμητος 1-0: Έκαναν το 5/5 οι Ερυθρόλευκοι

Η Κ19 του Ολυμπιακού κατάφερε να πάρει μία πάρα πολύ δύσκολη νίκη επί του Ατρομήτου με 1-0 και να κάνει το 5/5 στο φετινό πρωτάθλημα της Super League.

Ο Ατρόμητος εμφανίστηκε πολύ σκληρός, αλλά οι Ερυθρόλευκοι έδειξαν να είναι κυρίαρχοι από τα πρώτα λεπτά.

Σημαντική ήταν η παρουσία του Καραργύρη, ο οποίος κράτησε το 0 στην εστία του για έναν ακόμη αγώνα.

Οι Ερυθρόλευκοι βρήκαν το γκολ λίγο πριν τη λήξη του αγώνα, όταν στο 89ο λεπτό ο Χαϊκάλης με ένα πολύ ωραίο πλασέ έκανε το 1-0 για τον Ολυμπιακό.

Η ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη παρέμεινε αήττητη στο πρωτάθλημα της Super League Κ19, έχοντας 5 νίκες σε 5 αγώνες.

Ολυμπιακός (Νικοπολίδης): Καραργύρης, Κίτσος, Χριστοφιλόπουλος, Κατσογιάννης, Τσάβος (82’ Φρέρης), Μπέλιτς, Μαυρουδής (55’ Κασέμι), Σουρλής (82’ Σπυριδάκης), Αρσενίδης (46’ Λιάτσος), Τσέλιος (82’ Χαϊκάλης), Σταμούλης.