22.6 C

Καρδίτσα – Ολυμπιακός Β 58-49: Τέλος στο αήττητο σερί

Το αήττητο σερί του Ολυμπιακού Β έλαβε τέλος, καθώς η Καρδίτσα πήρε μία πολύ σημαντική νίκη με 58-49, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής στην Α2 Ανδρών και έτσι οι Ερυθρόλευκοι υποχώρησαν στο 9-2, ενώ οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στο 6-5.

Η αναμέτρηση είχε δύο «πρόσωπα» για την ομάδα του Δημήτρη Τσαλδάρη. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν ελαφρώς καλύτεροι από την Καρδίτσα, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια, στην ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου στο +6 (28-34).

Ωστόσο, στο δεύτερο μισό του αγώνα οι Ερυθρόλευκοι δεν παρουσιάστηκαν έτοιμοι και έτσι η Καρδίτσα μέσα από την πολύ καλή της άμυνα, καθώς δέχθηκε μόλις 15 πόντους στο δεύτερο μέρος πήρε τα ηνία του παιχνιδιού στα χέρια της.

Οι γηπεδούχοι επιβλήθηκαν και εν τέλει πήραν τη νίκη με 58-49. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Νικόλας Κακλαμάνος με 21 πόντους, ενώ από τον Ολυμπιακό Β ξεχώρισε ο Ανδρέας Πετρόπουλος με 13.

Τα δεκάλεπτα: 15-13, 28-34, 41-41, 58-49