16.7 C

Κολωνία – Χόφενχαϊμ 1-2: Ο Ανταμιάν την έστειλε με ανατροπή στη δεύτερη θέση

Για 93′ λεπτά κρατούσε στα χέρια της έναν σημαντικό βαθμό για την παραμονή της στην κατηγορία η Κολωνία, ωστόσο η ασταμάτητη Χόφενχαϊμ πέτυχε μια πέμπτη νίκη σερί στο πρωτάθλημα (1-2) και έκτη σε όλες τις διοργανώσεις.

Οι φιλοξενούμενοι που προέρχονταν από τέσσερις διαδοχικές σερί νίκες στο πρωτάθλημα παραλίγο να δουν το σερί τους να σταματά παρά την καλή εμφάνιση που πραγματοποίησαν. Ο Κόρντομπα με ωραία προσπάθεια άνοιξε το σκορ στο 34′ πριν έρθει η ισοφάριση του «καυτού» Ανταμιάν, τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους.

Τελικά, ο ίδιος παίκτης κέρδισε πέναλτι στις καθυστερήσεις και ο Λοκάντια νίκησε τον Χορν στη δεξιά του γωνία για το τελικό 1-2 και έστειλε την ομάδα του στη δεύτερη θέση έστω και προσωρινά με 20 βαθμούς.