15 C

Κολωνία – Γκρόιτερ Φιρτ 3-1: Αρκούσαν 6 λεπτά για την επιστροφή των «Τράγων» στις νίκες

Η Κολωνία μπορεί να μην εντυπωσίασε με την απόδοση της απέναντι στην ουραγό Γκρόιτερ Φιρτ αλλά κατάφερε να πάρει το πρώτο της τρίποντο έπειτα από 3 σερί ισοπαλίες στη Bundesliga χάρη στο πρώτο εξάλεπτο του δευτέρου μέρους.

Οι «Τράγοι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις 7ο λεπτό μετά από προσωπική ενέργεια του Μέγερχοφερ, όμως βρήκαν αντίδραση με το… καλημέρα του β’ μέρους έχοντας σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση τον Σκίρι που πέτυχε δύο τέρματα και καθάρισε μόνος του τη μπουγάδα για την ομάδα του.

Πριν ο Σκίρι βάλει φαρδιά πλατιά την υπογραφή του για την ανατροπή του σκορ στο 55′ και το τελικό 3-1 στο 89′, η ομάδα του Στέφεν Μπάουμγκαρντ είχε βρει την ισοφάριση χάρη στο τέρμα του Άντερσον στο 50′ (τρίτο για τον ίδιο στη σεζόν).

Με μόλις ένα βαθμό μετά από 7 αγωνιστικές η Γκρόιτερ Φιρτ βρίσκεται στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα στη Bundesliga και οδεύει ολοταχώς για υποβιβασμό.