23.5 C

«Κράξιμο» του Ελ Καντουρί στον διαιτητή του αγώνα Μαρόκο-Ισπανία

Ο παίκτης του ΠΑΟΚ έδειξε μέσω ανάρτησής του στο twitter τη δυσαρέσκειά του για τη διαιτησία του Ιρμάτοφ

Η παρακολούθηση του αγώνα του Μουντιάλ της Ρωσίας, ανάμεσα στο Μαρόκο και την Ισπανία, χάλασε τη διάθεση του παίκτη του ΠΑΟΚ, Ομάρ Ελ Καντουρί.

Ο λόγος δεν ήταν άλλος από τη διαιτησία του Ουζμπέκου Ραβσάν Ιρμάτοφ.

Το Μαρόκο στάθηκε πολύ καλά στο γήπεδο, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο οπότε και προηγήθηκε στο 81ο λεπτό με 2-1. Ολα έδειχναν ότι θα πάρει τη νίκη, όμως στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ασπας ισοφάρισε σε 2-2. Το γκολ αρχικά ακυρώθηκε ως οφσάιντ, αλλά στη συνέχεια κατακυρώθηκε στους Ισπανούς με τη… βοήθεια του VAR.

Ο παίκτης του ΠΑΟΚ δεν μπορούσε να πιστέψει μια τέτοια εξέλιξη και έδειξε τον εκνευρισμό του με ανάρτησή του στο twitter όπου έγραψε: «διαιτησία ντροπή».