23.5 C

Κυρίαρχος στον Λαιμό ο Ολυμπιακός, 11-7 τον ΝΟΒ

Ο Ολυμπιακός έφυγε νικητής από το Λαιμό, επικρατώντας του ΝΟ Βουλιαγμένης με 11-7, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής στον Α’ όμιλο της Α1 Γυναικών και ολοκλήρωσε την πρώτη φάση με το απόλυτο των νικών.

Οι Ερυθρόλευκες ξεκίνησαν… καυτές στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 3-0, όμως ο ΝΟ Βουλιαγμένης μείωσε τη διαφορά στα δύο γκολ στο ημίχρονο (4-6). Ο Ολυμπιακός ήταν ανώτερος στο δεύτερο μισό του αγώνα, με αποτέλεσμα να φτάσει στη νίκη με 11-7.

Πρώτη σκόρερ για τον Ολυμπιακό ήταν η Αβραμίδου που σημείωσε τρία γκολ, ενώ για τον ΝΟΒ τρία πέτυχε η Νίνου.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7-11

Τα οκτάλεπτα: 0-3 , 4-3 , 2-3 , 1-2

ΝΟ Βουλιαγμένης (Αλεξία Καμμένου): Λαβί, Πρωτόπαπα, Καϊάφα, Τσιμάρα, Γιαννοπούλου, Ξενάκη 2, Νίνου 3, Πάτρα 2, Κώτσια, Διαμαντοπούλου, Κοντονή, Καλαϊτζή, Γκίλλα, αμούστακα είπα, Κοτσιώνη

Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου, Πλευρίτου Ε. 2, Μπενέκου, Κανετίδου, Αβραμίδου 3, Ασημάκη 1, Πλευρίτου Μ. 2, Δούλη, Πλευρίτου Β. 2, Τσουκαλά, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Σταματοπούλου, Φουντωτού, Σιούτη.

ΑΝΕΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

Με νίκη ολοκλήρωσε την Α’ φάση της Α1 Γυναικών ο Εθνικός Πειραιά, καθώς επικράτησε στην Κρήτη του ΝΟ Ρεθύμνου με 14-5, στην 10η αγωνιστική. Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ, με το ημίχρονο να λήγει 4-3 υπέρ των φιλοξενούμενων. Στο δεύτερο μισό του αγώνα, ο Εθνικός Πειραιά ανέβασε την απόδοσή του και έφτασε στην άνετη επικράτηση με 14-5.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 5-14

Τα οκτάλεπτα: 2-3 , 1-1 , 1-6 , 1-4

ΝΟ Ρεθύμνου (Βασίλης Κουνδουράκης): Νιόβη, Μαλλιαρού 1, Κυριακάκη, Φραγκουλάκη, Φαρμάκη Μ., Γαβαλά 2, Συριανόγλου, Ζοφώλη 2, Λιμπιτάκη, Φαρμάκη Ε., Λιμπιτάκη, Παναγιωτάκη, Φραγγελάκη, Χρυσοβέργη, Καραγιάννη

Εθνικός Πειραιά (Κώστας Φιτσανάκης): Σωτηρέλη, Λούδη, Κωνσταντοπούλου 1, Τζελέπη 2, Κωνσταντοπούλου, Μπίσμπα 1, Χατζηκυριακάκη 3, Πέττα 1, Κους 5, Έμερσον 1, Πουλοπούλου, Μπερίκου