19.7 C

Λαμία – ΑΕΛ 0-0: Μοιράστηκαν… κουλούρια

Λαμία και ΑΕΛ προσπάθησαν για το καλύτερο αλλά τελικά οι δύο ομάδες παρέμειναν στο 0-0 και μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

Σε ένα βαθμολογικά αδιάφορο παιχνίδι Λαμία και ΑΕΛ προσπάθησαν για το καλύτερο. Από την αρχή της αναμέτρησης οι δύο ομάδες έδειξαν ότι δεν είναι διατεθειμένες να βάλουν τα πόδια τους στη φωτιά.

Η κατοχή της μπάλας μοιρασμένη σε γενικές γραμμές, με τους φιλοξενούμενους να έχουν, ωστόσο, τα περισσότερα σουτ.

Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 0-0 και στο δεύτερο δεν άλλαξαν και πολλά.

Έτσι, οι δύο ομάδες έμειναν καθ’ όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου στο 0-0, με τον αγώνα να τελειώνει με αυτό το σκορ.

Λαμία (Πετράκης): Επασί, Βάντερσον, Σκόνδρας, Αντέτζο, Βύντρα, Ρόμανιτς, Μπεχαράνο, Μπουλούλης, Καραμάνος (Βασιλόγιαννης 81′), Αραβίδης (Σάσι 84′), Σάλιακας.

ΑΕΛ (Γρηγορίου): Κρίστινσον, Ηλιάδης, Μιλοσάβλιεβιτς, Παπάζογλου, Μάρκοβιτς, Σεσέροβιτς, Μπέρτος, Πινάκας, Γκαζάλ (Μιχαήλ 35′), Φιλίπ, Σίλβα (Λουφάκης 71′).