22.5 C

Λαμπόρδ και… κάτω η Σεντ Ετιέν

H Μονπελιέ πέρασε από την έδρα της Σεντ Ετιέν (0-1) και μείωσε στους τέσσερις βαθμούς τη διαφορά από την τέταρτη θέση

Η υπόθεση τετράδα παραμένει ανοιχτή στη Γαλλία μετά το διπλό της Μονπελιέ στην έδρα της Σεντ Ετιέν. Οι φιλοξενούμενοι χάρη στο γκολ του Λαμπόρδ στο 64ο λεπτό απέδρασαν με ένα… τρίποντο ελπίδας, αφού μείωσαν τη διαφορά από την αντίπαλό τους στους τέσσερις βαθμούς και τα πάντα μπορούν να ανατραπούν αναφορικά με την έξοδο στο ερχόμενο Champions League.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Μονπελιέ αγωνίστηκε με δέκα παίκτες από το 53′ λόγω της αποβολής του Κονγκρέ, ενώ ο Καμπελά αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα δύο λεπτά πριν χριστεί σκόρερ ο Λαμπόρδ. Πλέον η Μονπελιέ βρίσκεται στους 58 βαθμούς και η Σεντ Ετιέν βλέπει την… τέταρτη θέση που οδηγεί στο επόμενο Champions League να τρίζει.