22.6 C

Λας Πάλμας – Γουλβς 3-2: Δέχθηκε δύο γκολ σε ένα ημίχρονο ο Ζοσέ Σα (vid)

Την ήττα στο τρίτο φιλικό της γνώρισε στην Ισπανία η Γουλβς εκεί όπου πραγματοποιεί το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της.

Η ομάδα του Μπρούνο Λάζε ηττήθηκε με 3-2 από τη Λας Πάλμας που τερμάτισε στην 9η θέση του περσινού πρωταθλήματος της δεύτερης κατηγορίας του ισπανικού ποδοσφαίρου. Ο Ζοσέ Σα αγωνίστηκε σε όλο το πρώτο μέρος, όταν και η ομάδα του βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0.

Ο Πορτογάλος πρώην τερματοφύλακας του Ολυμπιακού είδε τον Άλε Γκαρσία να γράφει το 1-0 για τους Ισπανούς στο 39′, ενώ στο φινάλε του ημιχρόνου στην αντεπίθεση ο Πενιαράντα έκανε το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Λάζε προχώρησε σε πολλές αλλαγές και άλλαξε τον σχηματισμό (4-4-2 στο πρώτο μέρος) και ο Ρούντι πέρασε αντί του Σα στο τέρμα.

Οι Άγγλοι μείωσαν με τον Χούβερ, ενώ ο Χεσέ στο 72′ εκμεταλλεύτηκε το λάθος και έκανε το 3-1. Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε ο Γκιμπς-Γουάιτ, ενώ ο Κίλμαν έχασε την ευκαιρία για το 3-3 στο φινάλε.

Γουλβς: Σα (46′ Ρούντι), Σεμέντο (46′ Χούβερ), Μοσκέρα, Σαΐς (46′ Μάρκες), Μάρσαλ (46′ Κίλμαν), Τρινκάο (46′ Καντλ), Μουτίνιο (46′ Ντεντονκέρ), Νέβες (46′ Γκιμπς-Γουάιτ), Αΐτ-Νουρί (46′ Μπουένο), Κουτρόνε (68′ Νταντάσοφ), Φάμπιο Σίλβα (68′ Κάμπελ)