16.3 C

Λάτσιο – Τορίνο 0-0: Ο Σιμόνε Ιντζάγκι υποβίβασε τον… αδερφό του!

Η Μπενεβέντο «αυτοκτόνησε» κόντρα στην Κροτόνε (1-1) την περασμένη Κυριακή και λίγα 24ωρα αργότερα η Τορίνο δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη.

Με τη Λάτσιο να μην έχει βλέψεις για 4άδα και να έχει εξασφαλισμένο ευρωπαϊκό εισιτήριο, οι φιλοξενούμενοι απέσπασαν χρυσό βαθμό στη Ρώμη (0-0) για να σωθούν και μαθηματικά μια στροφή πριν το τέλος της Serie A. Ουσιαστικά η Λάτσιο του Πίπο Ιντζάγκι από τη στιγμή που δεν πήρε τρίποντο, έστειλε στη Serie B την Μπενεβέντο στην οποία προπονητής είναι ο αδερφός του, Πίπο.

Μάλιστα, στο 84′ ο Ιμόμπιλε έχασε τρομερή ευκαιρία να κάνει το 1-0 για τους γηπεδούχους, αφού σημάδεψε το δοκάρι σε πέναλτι, ενώ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων δοκάρι είχε και ο Λατσάρι!