21.7 C

Λάτσιο – Τζένοα 3-1: Εύκολη βραδιά για τους Αετούς

Επιστροφή στις νίκες πραγματοποίησε η Λάτσιο επικρατώντας με 3-1 στην έδρα της, κόντρα στην Τζένοα.

Οι Μπιανκοτσελέστι είχαν ένα αρκετά εύκολο βράδυ απέναντι στην αντίπαλο τους, η οποία το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχει το γκολ της «τιμής» στο τέλος.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Πέδρο στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης, στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το αποτέλεσμα στο 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι «ξέσπασε» κατά των Ροσομπλού, με τον Ατσέρμπι στο 75ο λεπτό να κάνει το 2-0 για την ομάδα του.

Το τρίτο γκολ της Λάτσιο προήλθε από τον Τζακάνι ο οποίος και «σφράγισε» την νίκη για την ομάδα του. Το μόνο που κατάφερε η Τζένοα ήταν να μειώσει σε 3-1, χάρη στο γκολ του Μελγκόνι (89′)