19.9 C

Ligue 1: Συντριβή για Σεντ Ετιέν

Την έβδομη διαδοχική της ήττα και μάλιστα με συντριβή γνώρισε η Σεντ Ετιέν. Η ομάδα του Κλοντ Πιέλ που βρίσκεται σε κάκιστη αγωνιστική κατάσταση δέχθηκε τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο από την Μπρεστ (4-1) και κατρακύλησε στη 15η θέση με 10 βαθμούς.

Ο Παναγιώτης Ρέτσος παρέμεινε εκτός αποστολής λόγω θλάσης και το δίδυμο Κολοτζετζάκ – Μουκουντί αποδείχθηκε καταστροφικό.

Ονορά και Ντουβέρν είχαν σκοράρει μέχρι το 23′ δις, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν με τον Καμαρά στο 31′. Πριν ωστόσο ολοκληρωθεί το ημίχρονο, οι Καρντονά και Μουνί διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 11ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 20/11

Ρεν – Μπορντό 0-1 (37′ Μπεν Αρφά)

Μονακό – Παρί 3-2 (52′, 66′ Φόλαντ, 82′ πεν. Φάμπρεγας / 25′, 37′ πεν. Εμπαπέ)

Σάββατο 21/11

Μπρεστ – Σεντ Ετιέν 4-1 (7′ Ονορά, 23′ Ντουβέρν, 33′ Καρντονά, 38′ Μουνί / 31′ Καμαρά)