16.8 C

Λουτσέσκου: Έχουμε ξεμείνει από ενέργεια, δεν αξίζουμε αυτά τα αποτελέσματα

Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να κερδίσει ούτε την ΑΕΛ της Super League 2 και ο προπονητής του Δικεφάλου, Ραζβάν Λουτσέσκου απέδωσε την κακή εικόνα της ομάδας του στην έλλειψη ενέργειας και την ατυχία, τονίζοντας ότι το γκολ του Κούρτιτς στο φινάλε του χάρισε χαμόγελο και ελπίδα για την συνέχεια.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Ρουμάνος τεχνικός μετά το ματς στο Αλκαζάρ:

«Περίμενα νίκη σήμερα. Ήξερα ότι θα ήταν δύσκολο, γιατί είμαστε σε μια πολύ δύσκολη εβδομάδα μετά από δύο ήττες στο πρωτάθλημα. Είμαστε άδειοι από ενέργεια που ξοδέψαμε σε συνεχή παιχνίδια σε Ελλάδα και Ευρώπη και σε 2-3 μέρες δεν θα μπορούσαμε να αλλάξουμε κάτι, γιατί έχουμε τραυματισμούς και δεν είμαστε στην καλύτερη κατάσταση. Το παιχνίδι ήταν μονόπλευρο, ίσως κάποιες στιγμές αργό, κάποιες άλλες με καλές ευκαιρίες για μας.

Όμως περνάμε μια δύσκολη περίοδο με ατυχία και σε μια ευκαιρία των αντιπάλων δεχτήκαμε ένα γκολ, ενώ εμείς δεν σκοράραμε στις φάσεις μας. Όταν υπάρχει μια τέτοια κακή κατάσταση και μια άσχημη περίοδος, ό,τι κι αν κάνεις είναι εναντίον σου. Χαμογελώ γιατί στην τελευταία φάση σκοράραμε και ελπίζω αυτό να αλλάξει την όλη ιστορία και την αρνητική ενέργεια, γιατί δεν αξίζουμε κάτι τέτοιο. Έγινε στην Μπρατισλάβα, έγινε και σε άλλα ματς. Θα πρέπει να συνεχίσουμε να παλεύουμε σκεπτόμενοι κάθε φορά το επόμενο παιχνίδι. Μόνο το επόμενο παιχνίδι, που είναι ο Ιωνικός».