16.8 C

Μ. Γιουνάιτεντ – Ρόμα: Γρήγορο γκολ οι γηπεδούχοι, άμεση ανατροπή οι Ιταλοί (vid)

Ο Μπρούνο Φερνάντες άνοιξε στο 9′ το σκορ για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Ολντ Τράφορντ» κόντρα στη Ρόμα, με τον Πελεγκρίνι όμως, να ισοφαρίζει έξι λεπτά αργότερα για τους «ροσονέρι», έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ο Καβάνι έστρωσε ωραία την μπάλα για τον Πορτογάλο, ο οποίος σούταρε από τα αριστερά κάνοντας το 1-0, με τον Πάου Λόπεθ να μην καταφέρνει να τον σταματήσει.

Ωστόσο, η χαρά των «κόκκινων διαβόλων» κράτησε μόλις έξι λεπτά, καθώς στο 15′ η Ρόμα ισοφάρισε σε 1-1, όταν ο Πελεγκρίνι εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισαν οι «ροσονέρι» για χέρι του Πογκμπά.

Και σαν να μην έφτανε αυτό, λίγα λεπτά αργότερα ήρθε η σειρά του Τζέκο από κοντά να πετύχει το 1-2.