18.9 C

Μαγιόρκα – Βαλένθια 4-1: Καταιγίδα οι Νησιώτες

Την απόδραση έστω και… προσωρινά από την επικίνδυνη ζώνη πανηγυρίζει η Μαγιόρκα που έκανε εντός έδρας πάρτι κόντρα στη Βαλένθια επικρατώντας με 4-1. Οι Νησιώτες άνοιξαν το σκορ στο 7′ με την κεφαλιά του Ραΐγιο και πριν καλά καλά συνέλθουν οι φιλοξενούμενοι, στο 22′ ο Μπούντιμιρ έγραψε το 2-0.

Ο Κροάτης φορ που ήταν σε εξαιρετική κατάσταση μετά από ωραία συνεργασία και υπέροχο τελείωμα έκανε το 3-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου, ενώ τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο εύκολα με την αποβολή του Παρέχο στο δεύτερο ημίχρονο (55′).

Ο Ντάνι Ροντρίγκεθ με δυνατό εκτός περιοχής σουτ σημείωσε το 4-0 στο 79′, ενώ ο Φεράν Τόρες πέτυχε το γκολ της τιμής δύο λεπτά αργότερα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 20ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 17/1

Λεγανές – Χετάφε 0-3 (12’ Καμπρέρα, 21’ Νιόμ, 33’ Μάτα)

Σάββατο 18/1

Λεβάντε – Αλαβές 0-1 (64’ Αλέις Βιδάλ)

Ρεάλ Μαδρίτης – Σεβίλλη 2-1 (57’, 69’ Κασεμίρο / 64’ Λουκ Ντε Γιονγκ)

Οσασούνα – Βαγιαδολίδ 0-0

Έιμπαρ – Ατλέτικο 1-0 (10’ Μπούργος, 90’ Εσπόσιτο)

Κυριακή 19/1

Μαγιόρκα – Βαλένθια 4-1 (7’ Ραΐγιο, 22’, 41’ Μπούντιμιρ 79’ Ντάνι Ροντρίγκεθ / 81’ Φεράν Τόρες)

Μπέτις – Ρεάλ Σοσιεδάδ (15:00)

Βιγιαρεάλ – Εσπανιόλ (17:00)

Αθλέτικ – Θέλτα (19:30)

Μπαρτσελόνα – Γρανάδα (22:00)