16.7 C

Μαλίν – Βόλος 2-1: Ο Κάιπερς σκόραρε το γκολ της νίκης των Βέλγων στο φιλικό

Καλή εικόνα για μεγάλο διάστημα παρουσίασε o Βόλος σε φιλικό προετοιμασίας που έδωσε στο Βέλγιο απέναντι στη Μαλίν. Οι Βέλγοι επικράτησαν με 2-1 και πανηγύρισαν τη νίκη, σε ένα ματς που η ομάδα της Μαγνησίας είχε τις ευκαιρίες της.

Νωρίς στο πρώτο μέρος ο Μπαρτόλο είχε δοκάρι και στο 29′ ο Σκουφς έδωσε το προβάδισμα στη Μαλίν. Στο 66′ ο Φερνάντες ισοφάρισε σε 1-1 για τον Βόλο, ωστόσο ένα λεπτό αργότερα από την αδράνεια στην άμυνα, ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, Ούγκο Κάιπερς έγινε κάτοχος της μπάλας και διαμόρφωσε το τελικό σκορ (2-1).

Βόλος (Αμπασκάλ): Κλέιμαν, Κούζντρα, Γκρίλο, Ρομέρο, Φερράρι, Λογαράς, Μπαριέντος, Φερνάντες, Βοιτκόφσκι, Μπαρτόλο, Φαν Βέερτ. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Παπαδόπουλος, Ροσέρο, Γκιουλέν, Νίνης, Πουρίτα, Τριανταφύλλου, Τερεζίου, Ακριβόπουλος, Κύρκος