19.9 C

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Βιγιαρεάλ: Προηγήθηκαν οι Ισπανοί, απάντησαν με τρομερή κομπίνα οι γηπεδούχοι (vid)

Το πρώτο ημίχρονο στο «Ολντ Τράφορντ» είχε πολλές φάσεις από πλευράς Βιγιαρεάλ, όμως το Κίτρινο Υποβρύχιο δεν κατάφερε να βρει δίχτυα, κάτι που τελικά το έκανε στο 53ο λεπτό με ένα καταπληκτικό γκολ.

Ο Παρέχο έδωσε στον Τριγέρος, εκείνος έτρεξε κάθετα στο τρανζίσιον και άνοιξε αριστερά στον Ντανζούμα που γύρισε στην περιοχή για τον Αλκάθερ, όπου ο Ισπανός με πλασέ από κοντά νίκησε τον Ντε Χέα.

Η απάντηση των γηπεδούχων όμως ήταν άμεση και με φοβερή κομπίνα. Ο Μπρούνο Φερνάντες εκτέλεσε φάουλ από τα δεξιά και βρήκε τον Τέλες εκτός περιοχής, με τον Βραζιλιάνο αριστερό μπακ να πιάνει το σουτ με τη μία και να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 60′.