17 C

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Λιντς: Η γκολάρα του Άιλινγκ προκάλεσε την… καταιγίδα της Γιουνάιτεντ

Μέσα σε 23 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει βρει 4 φορές το δρόμο προς τα δίχτυα, μετατρέποντας το 1-1 του 49ου λεπτού σε 5-1 στο 70′!

Ο Άιλινγκ έστειλε με τηλεκατευθυνόμενη σουτάρα τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας των γηπεδούχων για την προσωρινή ισοφάριση στο 49′, αλλά εν συνεχεία ακολούθησε η «καταιγίδα» των γκολ για την ομάδα του Σόλσκιερ. Χατ-τρικ του τρομερού Μπρούνο Φερνάντες, χατ-τρικ και στις… ασίστ για τον Πολ Πογκμπά και νοκ-άουτ η Λιντς στο ντέρμπι των «Ρόδων». 5-1!

Δείτε το τρομερό 1-1 του Άιλινγκ:

Το 2-1 της Γιουνάιτεντ με τρομερή 40άρα μπαλιά του Πογκμπά: