21.4 C

Μάντσεστερ Σίτι – Γουλβς 4-1: Σε άλλο επίπεδο με 21 νίκες σε όλες τις διοργανώσεις! (vid)

Θα μπορούσε να την… πάθει η Μάντσεστερ Σίτι και να μην πανηγυρίσει την 21η νίκη της σε όλες τις διοργανώσεις. Δεν συνέβη όμως, ούτε το βράδυ της Τρίτης (2/3) απέναντι στη Γουλβς (4-1).

Οι Πολίτες για αρκετή ώρα φλέρταραν με την απώλεια, όμως και πάλι είχαν τον τρόπο όχι μόνο να βρουν το γκολ της νίκης, αλλά και να φιλοδωρήσουν με… τεσσάρα τους Λύκους.

Το προβάδισμα ήρθε νωρίς και συγκεκριμένα στο 15ο λεπτό. Ο Μαχρέζ έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και πριν προλάβει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, το έκανε άθελα του ο Ντεντονκέρ για το 1-0.

Η ομάδα του Νούνο αντέδρασε στο δεύτερο μέρος και με την καρφωτή κεφαλιά του Κόουντι ισοφάρισε σε 1-1 με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα.

Οι γηπεδούχοι πάτησαν ξανά το πόδι στο γκάζι και στο 80′ έγινε το 2-1, όταν ο Ζεσούς που ήταν αποδέκτης της μπάλας μετά το γύρισμα του Γουόκερ και σκόραρε.

Ο Μαχρέζ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με ένα αριστούργημα έκανε το 3-1, ενώ το τελικό 4-1 σημείωσε ξανά ο Γκαμπριέλ Ζεσούς.