21.7 C

Με Λαάνε στο Βραχάτι η Κηφισιά

Η αναμέτρηση μεταξύ Παμβοχαϊκού και Κηφισιάς είναι εκείνη που θα κλείσει το πρόγραμμα της σημερινής ημέρας στη Volley League

Σημαντικό βαθμολογικό ενδιαφέρον συγκεντρώνει το παιχνίδι μεταξύ Παμβοχαϊκού και Κηφισιάς καθώς οι δύο ομάδες στοχεύουν στην οκτάδα (4η αγωνιστική, 3/11, 18.00, Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Ονόπας).

Ο Παμβοχαϊκός μετά την εντυπωσιακή πρεμιέρα με τον Φοίνικα Σύρου όπου επικράτησε με 3-0 σετ αλλά και το βαθμό που πήρε στην Αλεξανδρούπολη (ήττα με 3-2) στοχεύει σε ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα. Ο Κώστας Δεληκώστας δεν αντιμετωπίζει κάποιο αγωνιστικό πρόβλημα.

Ο ΑΟΠ Κηφισιάς αναζητά την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Κατεβαίνει ενισχυμένος με τον Λάανε ο οποίος αρχικά είχε κλείσει στον Ηρακλή Χαλκίδας που διαλύθηκε. Η Κηφισιά μέχρι τώρα έχει δώσει έναν αγώνα, εκτός έδρας με τον Ηρακλή και ηττήθηκε 3-0 σετ και με την ενίσχυση του Λάανε ελπίζει σε νέο ξεκίνημα. Υπενθυμίζεται πως οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στις 6 Οκτωβρίου και για το Λιγκ Καπ στο Ρέντη με την Κηφισιά να κερδίζει 3-2 σετ παρότι έχανε 2-0 σετ.

Σε 16 αγώνες πρωταθλήματος ο Παμβοχαϊκος προηγείται με 9-7 στις νίκες και μόνο 3 φορές έχει σπάσει η έδρα της γηπεδούχου ομάδας.