22.5 C

Μίλαν – Τορίνο 1-0: Κρατάει μόνο τη νίκη και βλέπει Europa (vid)

Η Μίλαν πήρε μία δύσκολη νίκη, όπως εξελίχθηκε, επικρατώντας της Τορίνο, στο Σαν Σίρο, με 1-0 στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Serie A και ανέβηκε στους 35 πόντους πιάνοντας τις Βερόνα και Πάρμα στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίανακα.

Η Μίλαν ήταν καλύτερη από την Τορίνο στην έναρξη του αγώνα, πιέζοντας αρκετά τους φιλοξενούμενους από τα πρώτα λεπτά. Τελικά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Ρέμπιτς στο 25ο λεπτό.

Η συνέχεια δεν έκρυβε εκπλήξεις με το πρώτο ημίχρονο να τελειώνει με το σκορ στο 1-0 για την ομάδα του Πιόλι.

Στην επανάληψη η Μίλαν διατήρησε το προβάδισμά της, αλλά η Τορίνο κατάφερε να πάρει περισσότερο χώρο στο γήπεδο. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι απορρόφησαν την πίεση της ομάδας του Λόνγκο και κατάφεραν να πάρουν μία πολύ σημαντική νίκη.

Δείτε τα highlights του αγώνα:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 24ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 15/2

Λέτσε – Σπαλ 2-1 (41’ πεν. Μανκόσου, 66’ Μάγιερ / 48’ Πετάνια)

Μπολόνια – Τζένοα 0-3 (28’ Σουμαουρό, 44’ Σανάμπρια, 90’ πεν. Κρισίτο)

Αταλάντα – Ρόμα 2-1 (50’ Παλομίνο, 59’ Πάσαλιτς / 45’ Τζέκο)

Κυριακή 16/2

Ουντινέζε – Βερόνα 0-0

Γιουβέντους – Μπρέσια 2-0 (38′ Ντιμπάλα, 75′ Κουαδράδο)

Σαμπντόρια – Φιορεντίνα 1-5 (90′ Γκαμπιαντίνι / 8 αυτ. Θόρσμπι 18′, 57′ πεν. Βλάχοβιτς, 40′, 78′ πεν. Κιέζα, 44′ Μπάντελ)