17.2 C

Μπακς – Νικς 134-101: Ο All-Star Γιάννης πήρε… παραμάζωμα τους Νικς με triple-double! (vid)

Γιάννης... 3 ταχυτήτων οδήγησε τους Μπακς σε μία ακόμη νίκη στην regular season του NBA

Ο Greek Freak μετά την ασύλληπτη εμφάνιση με τα 16/16 σουτ και τον τίτλο του MVP στο All Star Game, συνεχίζει στην κανονική σεζόν του NBA με την ίδια… φόρα.

Στην εύκολη επικράτηση των Μιλγουόκι Μπακς επί των Νιου Γιορκ Νικς με 134-101, δεν χρειάστηκε να παίξει πάνω από 29 λεπτά και 23 δευτερόλεπτα. Κι όμως, σε αυτό το διάστημα πρόλαβε να σημειώσει triple double με 24 πόντους (8/12 σουτ, 1/1 τρίποντα, 7/7 βολές), 10 ριμπάουντ, 10 ασίστ, ενώ είχε ακόμη 1 κλέψιμο και μία τάπα.

Έχασε μόλις τέσσερα σουτ στο ματς, ενώ ήταν αλάνθαστος από την γραμμή των βολών, πράγμα στο οποίο δεν μας έχει συνηθίσει.

Στον αγώνα είχε συμμετοχή και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο που σε 12 λεπτά σημείωσε 4 πόντους, ενώ είχε ακόμη 1 ριμπάουντ.