18.9 C

Μπακς – Σπερς 120-113: Με τέτοιο Γιάννη, πώς να χάσεις! (vid)

Για άλλη μια φορά ο Γιάννης πήρε από το χέρι τους Μπακς και πλέον το κοντέρ γράφει... 6/6!

Θα καταντήσουμε κουραστικοί, αλλά ο «Greak Freak» δεν λέει να σταματήσει και το Μιλγουόκι να χαμογελά. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ο απόλυτος MVP του αγώνα αφού στα 34 λεπτά που αγωνίστηκε μέτρησε 26 πόντους με 9/18 σουτ (2/5 τρίποντα), ισοφάρισε το ρεκόρ καριέρας του στις ασίστ με 15 που μοίρασε, ενώ μάζεψε και 8 ριμπάουντ φτάνοντας κοντά σε άλλο ένα triple double.

Με αυτές τις επιδόσεις του Έλληνα MVP δεν είχαν και πολλές ελπίδες οι Σπερς που έφυγαν με ήττα και σκυμμένα κεφάλια (120-113).

Αυτή ήταν η έκτη σερί νίκη για τους Μπακς που προετοιμάζονται από τώρα για τα play-offs όπως πολλάκις έχει δηλώσει ο προπονητής τους, Μάικ Μπουντενχόλζερ.

Επίσης για τα «Ελάφια» που έχουν πλέον ρεκόρ 27-14, ξεχώρισαν οι Μίντλετον με 23 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ και Χόλιντεϊ με 21 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Από την ομάδα του Γρεγκ Πόποβιτς, που δεν διανύει και την καλύτερη αγωνιστική περίοδο, διασώθηκαν οι Λόνι Ουόκερ με 31 πόντους και 6 ριμπάουντ και ΝτεΡόζαν με 22 πόντους, 13 ασίστ, 3 ριμπάουντ και 2 μπλοκ.