19.3 C

Μπασακσεχίρ – Λειψία: Τα δύο τυχερά τέρματα των Γερμανών και η γκολάρα του Καχβετσί (vids)

Η Λειψία έβαλε τις βάσεις για να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από την Τουρκία κόντρα στην Μπασακσεχίρ.

Οι ταύροι προηγήθηκαν στο 26ο λεπτό. Ο Ζάμπιτσερ δοκίμασε το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Σκρτελ και κατέληξε στα δίχτυα των Τούρκων για το 0-1.

Μάλιστα, στο 42′ με ένα επίσης αρκετά τυχερό γκολ έγινε το 0-2 για τους Γερμανούς που ήταν απόλυτοι κυρίαρχοι στην αναμέτρηση.
Από τις κόντρες η μπάλα κατέληξε στον Μουκέλε που χωρίς να χρειαστεί να βρει καλά την μπάλα βρήκε δίχτυα.

Από την πλευρά της, η Μπασακσεχίρ μείωσε σε 1-2 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους. Ο Βίτσκα μετά από κόρνερ βρήκε τον Καχβετσί με ωραία κομπίνα και ο Τούρκος χαφ με φοβερό σουτ νίκησε τον Γκουλάτσι.