21.2 C

Μπεσίκτας – ΠΑΟΚ 98-83: Διασυρμός στην Πόλη

Την πέμπτη του ήττα στη φάση των ομίλων του Basketball Champions League γνώρισε ο ΠΑΟΚ στην Πόλη από την Μπεσίκτας με 98-83. Οι παίκτες του Κώστα Χαραλαμπίδη με εξαίρεση κάποιες… εκλάμψεις στην απόδοση τους, δεν κατάφεραν να κοντράρουν την ομάδα του Τζόρνταν Θίοντορ και ως εκ τούτου δε γλίτωσαν τη βαριά ήττα.

Οι φιλοξενούμενοι άργησαν να ξυπνήσουν (το έκαναν στο τέταρτο δεκάλεπτο), αλλά πλέον ήταν πολύ αργά. Το σκορ ξέφυγε στην τρίτη περίοδο η οποία ολοκληρώθηκε με προβάδισμα 20 πόντων υπέρ των Τούρκων (79-59). Ο ΜακΚίσιτς ήταν κορυφαίος για τους γηπεδούχους (σημείωσε 24 πόντους με 9/14 βολές, 3/5 δίποντα και 67% στα τρίποντα). Για τον ΠΑΟΚ πρώτος σκόρερ (και του ματς) ήταν ο Γουίγκινς με 25π.

Τα δεκάλεπτα: 25-18, 51-41, 79-59, 98-83