20.7 C

Μπράιτον – Γουλβς 3-3: Οι «γλάροι» έσωσαν τον βαθμό σε ματσάρα με έξι γκολ (vid)

Η Μπράιτον με τη Γουλβς προσέφεραν θέαμα και έξι γκολ στο πιο… γεμάτο ματς της 17ης αγωνιστικής της Premier League. Οι «γλάροι» έσωσαν τον βαθμό, αλλά παρέμειναν χωρίς νίκη (3-3).

Στο 13ο λεπτό η ομάδα του Πότερ άνοιξε το σκορ με το πλασέ του Κόνολι μετά από τη σέντρα του Τροσάρ από τα δεξιά. H Γουλβς έκανε την ανατροπή με την κεφαλιά του Σαΐς και το αυτογκόλ του Μπερν στο 34′, ενώ στο 44ο λεπτό ο Μπερν υπέπεσε σε πέναλτι και ο Νέβες έγραψε το 1-3.

Η ομάδα του Πότερ που… καιγόταν για βαθμούς μπήκε δυναμικά στο δεύτερο μέρος και με την έναρξη κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Μοπέ από τον Σαΐς. Ο Γάλλος από την άσπρη βούλα μείωσε σε 2-3, ενώ με κεφαλιά του Ντανκ στο 70′ διαμορφώθηκε το τελικό 3-3.

Η Γουλβς έχει 22 βαθμούς και βρίσκεται στη 12η θέση της βαθμολογίας, ενώ η Μπράιτον έχει 14 και είναι στο +3 από τη Φούλαμ που βρίσκεται στην επικίνδυνη ζώνη και έχει δύο παιχνίδια λιγότερα.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 17ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 1/1

Έβερτον – Γουέστ Χαμ 0-1 (86′ Σούτσεκ)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Άστον Βίλα 2-1 (40′ Μαρσιάλ, 62′ Μπρούνο Φερνάντες / 58′ Τραορέ)

Σάββατο 2/1

Τότεναμ – Λιντς 3-0 (29′ πεν Κέιν, 43′ Σον, 50′ Αλντερβάιρελντ)

Κρίσταλ Πάλας – Σέφιλντ 2-0 (4′ Σλουπ, 45+5′ Έζε)

Μπράιτον – Γουλβς 3-3 (13′ Κόνολι, 47′ πεν. Μοπέ, 70′ Ντανκ / 19′ Σαΐς, 34′ αυτ. Μπερν, 44′ πεν. Νέβες)

Γουέστ Μπρομ – Άρσεναλ (22:00)