16.8 C

NBA: Τρομερός για ένα ημίχρονο ο Γιάννης, ήττα οι Μπακς στις λεπτομέρειες

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και ο Κρις Μίντλετον έμειναν εκτός αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στους Μπρούκλιν Νετς και οι Μιλγουόκι Μπακς η αλήθεια είναι ότι τα… βρήκαν σκούρα, γνωρίζοντας εν τέλει την ήττα με 119-116.

Μπορεί ο «Greek Freak» να αγωνίστηκε μόλις ένα ημίχρονο αλλά μέσα σε αυτό μπόρεσε να κάνει αισθητή την παρουσία του, σημειώνοντας 16 πόντους (5/6 δίπ, 2/3 τρίπ), 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Μάλιστα, εκτός από το δεύτερο ημίχρονο έμεινε και ο Κρις Μίντλετον, με τον Μποάντενχόλζερ να βλέπει ότι τα play off έρχονται όλο και πιο κοντά και να θέλει να διατηρήσει τους παίκτες του σε καλό επίπεδο φυσικής κατάστασης.

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι -σε γενικές γραμμές- οι Νετς ήταν αυτοί που μπόρεσαν να… ξυπνήσουν πιο γρήγορα από τους Μπακς και δείχνοντας την απαραίτητη ψυχραιμία στα τελευταία λεπτά του αγώνα πήραν και τη νίκη με 119-116.

Το σημείο, πάντως, που στιγμάτισε την αναμέτρηση ήταν τα νεύρα του Γιάννη με τον Ντόντα Χολ, ο οποίος τον έσπρωξε και ο σούπερ σταρ των Μιληουόκι Μπακς δεν ήταν καθόλου ευχαριστημένος από αυτήν την κίνηση του αντιπάλου του.