16.6 C

Ντεν Χάαγκ – Αϊντχόφεν 2-2: Απίστευτη γκέλα με τη 17η πριν τον Ολυμπικό (vid)

Τα αμυντικά προβλήματα της Αϊντχόφεν έκαναν ξανά την εμφάνιση τους και η αντίπαλος του Ολυμπιακού λίγες ημέρες πριν ταξιδέψει στο Καραϊσκάκη έμεινε στο 2-2 εκτός έδρας με την προτελευταία της βαθμολογίας, Ντεν Χάαγκ!

Η ομάδα του Ρότζερ Σμιντ είχε 35 τελικές, σημείωσε μόλις δύο γκολ και δέχθηκε δύο σε ισάριθμες τελικές στον στόχο από τους γηπεδούχους! Οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι με τον Μαξ στο 21′ και η Ντεν Χααγκ τους τιμώρησε με το φοβερό γκολ του Αντακάνιε στο 27′.

Ο Μάλεν με δύο γκολ έφερε… τούμπα το ματς (51′, 76′), ωστόσο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έγινε το… μοιραίο. Βαθιά μπαλιά μέσα στην περιοχή, ο Κράμερ πιάνει το γυριστό και νικά τον Εμβογκό για το τελικό 2-2 που προκαλεί… αναταράξεις στην PSV, η οποία παραμένει με 47 βαθμούς στο -3 από τον Άγιαξ που έχει δύο παιχνίδια λιγότερα.

Η σύνθεση της Αϊντχόφεν: Εμβογκό, Τέζε, Μπάουμγκαρτλ (75′ Ντάμφρις), Μποσκάγλι, Μαξ, Σανγκαρέ, Ροσάριο, Τόμας (75′ Φερέιρα Ντος Σάντος), Βέρτεσεν (61′ Ιχατάρεν), Ζάχαβι (85′ Γκουτιέρες), Μάλεν.