16.6 C

Ο αρχηγός της Σίβασπορ έδειξε στον διαιτητή το λάθος του με το κινητό

Ο αρχηγός της Σίβασπορ, Χακάν Αρσλάν, αποφάσισε να δείξει στον διαιτητή της αναμέτρησης με την Μπεσίκτας (3-0) το λάθος του μέσω κινητού τηλεφώνου, κίνηση που τελικά του στοίχισε την παραμονή του στον αγωνιστικό χώρο.

Για την ακρίβεια, ο 32χρονος Τούρκος είχε διαφορετική άποψη από τον ρέφερι σχετικά με το πλεονέκτημα που άφησε στους γηπεδούχος, με αποτέλεσμα να ανοίξουν το σκορ στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αν και έγινε χρήση VAR για τη συγκεκριμένη φάση, ο Αρσλάν δεν ικανοποιήθηκε, με τον μέσο της τουρκικής ομάδας να… επιστρατεύει στο τέλος του ημιχρόνου ακόμη ένα τεχνολογικό μέσο, το κινητό του.

Συγκεκριμένα, πλησίασε τον διαιτητή με το κινητό στο χέρι όταν εκείνος σφύριξε για την ανάπαυλα, με αποτέλεσμα να αντικρίσει την κίτρινη κάρτα.

Η έντονη ωστόσο, αντίδραση του ποδοσφαιριστή, ο οποίος θυμωμένος εκσφενδόνισε το κινητό, οδήγησε τον ρέφερι στην απόφαση να του δείξει και τη δεύτερη κίτρινη κάρτα, αφήνοντας στο δεύτερο ημίχρονο τη Σίβασπορ με 10 παίκτες.