15 C

Ο Γιουνές υπέγραψε το τρίποντο στο Αγρίνιο

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, ο Γιουνές έδωσε την νίκη στον Άρη κόντρα στον Παναιτωλικό (1-2) μόλις λίγα λεπτά πριν τη λήξη

Ο Παναιτωλικός με μόνη βλέψη την έκτη θέση δεν κατάφερε να πάρει κάποιον βαθμό κόντρα στον Άρη, ο οποίος με τους Μαρτίνες-Γιουνές διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Ο Άρης ξεκίνησε από την αρχή δυναμικά το παιχνίδι και κατάφερε να πάρει την κατοχή, δημιουργώντας ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ.

Το πρώτο γκολ ήρθε από τον Μαρτίνες στο 22ο λεπτό, μετά από όμορφη ενέργεια του Ντιγκινί από την δεξιά μεριά για το 0-1.

Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, οι δύο ομάδες δεν δημιούργησαν κάποια κλασσική ευκαιρία και έγιναν αρκετές μάχες στο χώρο του κέντρου.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, η ομάδα του Δέλλα κατάφερε να ισοφαρίσει, με τον Ντουάρτε να νικάει με ωραίο πλασέ τον Κουέστα μέσα σε έξαλλα πανηγύρια στο Αγρίνιο.

Ακολούθησε η τρομερή ευκαιρία του Ντιγκινί, ο οποίος με κεφαλιά νικήθηκε εντυπωσιακά από τον Γιαννακόπουλο.

Το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε στο 86ο λεπτό από τον Χαμζά Γιουνές, με διαγώνιο σουτ έδωσε ένα ακόμα τρίποντο στον Άρη.

Παναιτωλικός: Γιαννακόπουλος, Μαλής, Μάζουρεκ, Μιχάι, Τσιγγάρας, Λιάβας, Αμαράλ, Λουσέρο, Ντίας, Μπαϊροβιτς, Ντουάρτε
Άρης: Κουέστα, Σόουζα, Βέλεθ, Κόρχουτ, Ροζ, Βέλεθ, Ματίγια, Λάρσον, Μαρτίνες, Γκαρσία, Ντιγκινί