21.4 C

Ο Ομπαμεγιάνγκ πήγε τουαλέτα και οι οπαδοί της Άρσεναλ έγιναν έξαλλοι!

Δεν τους έφτανε η εμφάνιση της ομάδας τους στο χθεσινό ματς απέναντι στην Μπράιτον, από την οποία τελικά έχασε με 2-1, οι… παρατηρητικοί οπαδοί της Άρσεναλ είδαν ξαφνικά τον Πιερ-Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ να εγκαταλείπει τον αγωνιστικό χώρο λίγο πριν το τέλος του αγώνα κι ενώ οι «κανονιέρηδες» πίεζαν για την ισοφάριση.

Ο Γκαμπονέζος άσος πήρε τον δρόμο για τα αποδυτήρια κοντά στο 88ο λεπτό και έλειψε για λίγα λεπτά, καθώς χρειάστηκε να πάει στην τουαλέτα. Οι φίλοι της Άρσεναλ δεν εκτίμησαν την… έλλειψη υπομονής από τον αρχηγό τους, που άφησε την ομάδα του με έναν παίκτη λιγότερο και το σκορ εις βάρος της για να… ικανοποιήσει την ανάγκη του.

Ο Φρέντι Λιούνγκμπεργκ, πάντως, παρόλο που… δεν πήρε χαμπάρι, υπερασπίστηκε τον Ομπαμεγιάνγκ μετά το τέλος της αναμέτρησης: «Βασικά, δεν αντιλήφθηκα πώς έφυγε από τον αγωνιστικό χώρο, απλά τον είδα να επιστρέφει αφότου ήταν εκτός για μερικά λεπτά. Όταν έχεις ανάγκη να πας στην τουαλέτα, πηγαίνεις».