15 C

Ο Πορτογαλικός Τύπος αποθεώνει Σεμέδο και Βλαχοδήμο (pics)

Η Μπενφίκα κέρδισε με 3-2 την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ και οι πορτογαλικές εφημερίδες εστιάζουν στον χρυσό σκόρερ Άλφα Σεμέδο αλλά και στον Οδυσσέα Βλαχοδήμο για την μεγάλη απόκρουση στο σουτ του Βίκτωρα Κλωναρίδη

Η ομάδα του Ρούι Βιτόρια είδε την ΑΕΚ να ανατρέπει το 0-2 σε 2-2 κι ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος σταμάτησε τον Βίκτωρα Κλωναρίδη από την ολοκληρωτική ανατροπή για το 3-2 των «κιτρινόμαυρων».

Όπως είναι φυσικό, τα Πορτογαλικά πρωτοσέλιδα αποθεώνουν τον Έλληνα τερματοφύλακα για την μεγάλη εμφάνιση, αλλά και τον «λυτρωτή» Άλφα Σεμέδο που λίγα λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς έκανε το 2-3 για τους Λουζιτανούς παρά το ότι οι Πορτογάλοι αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο για όλο το δεύτερο ημίχρονο.

A BOLA: «Τεράστιος Βλαχοδήμος», ενώ για τον Σεμέδο επισημαίνει: «ένας απίθανος ήρωας σε μία πολύ δύσκολη νίκη»

O JOGO:
«Εξορκιστής ο Άλφα Σεμέδο μπαίνει στο γήπεδο στο 62’ και με χρυσό γκολ σπάει την κατάρα».

RECORD: «Άλφα την κατάλληλη στιγμή»