21.4 C

ΟΦΗ – Εργοτέλης 0-2: Προβλημάτισε η ομάδα του Σίμου

Ο ΟΦΗ λίγο καιρό πριν από τον αγώνα με τον Απόλλων Λεμεσού για τα προκριματικά του Europa League δεν δείχνει να είναι σε καλή κατάσταση, καθώς γνώρισε την ήττα από τον Εργοτέλη με 0-2.

Στο Γεντί Κουλέ, η ομάδα του Γιώργου Σίμου έμεινε μακριά από τον καλό της εαυτό, καθώς οι φιλοξενούμενοι ήταν καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης η καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Εργοτέλης μόλις στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Μανουσάκη, ενώ πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο ο Έλληνας άσος έκανε δύο τα τέρματά του, ευστοχώντας σε πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε τίποτα, με τον Εργοτέλη να παραμένει σε θέση ισχύος και να μην επιτρέπει στον ΟΦΗ να δημιουργήσει έστω μία ευκαιρία, με τον αγώνα να ολοκληρώνεται στο 0-2.