17.7 C

ΟΦΗ: Φιλικό ξέσπασμα στον Ατσαλένιο με εξάρα

Τη νίκη με σκορ 6-1 πήρε ο ΟΦΗ απέναντι στον ΠΟΑ, στο πλαίσιο του φιλικού αγώνα προπονητικού χαρακτήρα διάρκειας 60 λεπτών, που διεξήχθη στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο το πρωί του Σαββάτου (16/11).

Στο 17ο λεπτό ο Σόουζα άνοιξε το σκορ, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Μάνος με ωραία ατομική προσπάθεια διπλασίασε τα γκολ του ΟΦΗ, αφού πρώτα πέρασε και τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων. Στο 24′ ο Σαμουηλίδης μείωσε σε 2-1 για τον ΠΟΑ με κεφαλιά, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του β’ ημιχρόνου ο Σόουζα έκανε το 3-1 για τον ΟΦΗ, πετυχαίνοντας έτσι το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Στο 50′ ο Βαζ με υπέροχη ατομική ενέργεια και διαγώνιο σουτ νίκησε τον Γκογκόση για το 4-1, ενώ με γκολ των Νοικοκυράκη και Φιγκεϊρέδο στο 53′ και στο 56′ αντίστοιχα, διαμορφώθηκε το τελικό 6-1.

ΟΦΗ (Σίμος): Γουόλι, Γιαννούλης, Περδίκης, Κουτρουμπής, Μπράουν, Σουρνάκης, Ναμπί, Νέιρα, Σόουζα, Ντίνας, Μάνος. Επίσης αγωνίστηκαν οι: Νάστος, Βαζ, Σακόρ, Στάικος, Κοροβέσης, Μπολάκης, Νοικοκυράκης, Φιγκεϊρέδο.