15.7 C

ΟΦΗ: Ήττα στο φιλικό από τον Εργοτέλη με 3-2

Φιλική ήττα στο πλαίσιο της προετοιμασίας του για το παιχνίδι κόντρα στον Ολυμπιακό γνώρισε ο ΟΦΗ από τον Εργοτέλη στην Κρήτη με 3-2. Ο Γιώργος Σίμος είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει νέα πρόσωπα και να δει την κατάσταση τους ενόψει των προσεχών υποχρεώσεων του συλλόγου.

Ο Εργοτέλης άνοιξε το σκορ μόλις στο 6′ με τον Έφορντ, ενώ στο 23ο λεπτό ο ΟΦΗ κέρδισε πέναλτι και ο Μάνος ευστόχησε στην εκτέλεση, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Στο 51’ ο Μανουσάκης με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1, ενώ στο 86′ ο Ναμπί με σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε σε 2-2. Δύο λεπτά αργότερα ο Μπαράτα νίκησε τον Δερμιτζάκη, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Γουάιλι, Μπολάκης, Περδίκης, Κουτρουμπής, Μπράουν, Σουρνάκης, Νοικοκυράκης, Στάικος, Ντίνας, Μάνος, Βαζ. Αγωνίστηκαν και οι: Δερμιτζάκης, Μεγιάδο, Ναμπί, Κοροβέσης, Μαρινάκης, Νάστος, Σακόρ, Μακριδάκης, Φιγκεϊρέδο.