14.3 C

Ολυμπιακός – Άρης Νίκαιας 37-21: Από νίκη σε νίκη οι Ερυθρόλευκοι

Την 8η νίκη του σε 9 ματς πρωταθλήματος πανηγύρισε ο Ολυμπιακός που επιβλήθηκε εύκολα με 37-21 του Άρη Νίκαιας για την 9η αγωνιστική της Handball Premier. Οι παίκτες του Γιώργου Καρασαββίδης άνοιξαν τη διαφορά σε διψήφιο νούμερο πριν το ημίχρονο και ως τυπικά γηπεδούχοι έφτασαν σε μια άνετη επικράτηση.

Πρώτοι σκόρερ για τον Ολυμπιακό αναδείχθηκαν οι Παπαδόπουλος, Παπαβασίλης και Κουκουλάς με έξι γκολ ο καθένας.

ΤΑ ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΑ: 4-1, 7-3, 9-5, 12-5, 16-6, 19-8 (ημίχρονο), 21-10, 23-10, 27-13, 30-16, 34-17, 37-21

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Καρασαββίδης): Κοτανίδης, Κουκουλάς 6, Κουτουλογένης 1, Καραμπουτρνιώτης 2, Παπαβασίλης 6, Μπούντιτς 2, Τερλέτσκι, Παπαδημητρίου, Κανδύλας 2, Μπάγιος, Παπαδόπουλος 6, Δομπρής 5, Αραπακόπουλος, Μοντόρο 2, Μιχαηλίδης 1, Οστρούτσκο 4

Άρης Νίκαιας: Τζανακάκης, Σαμαράς 2, Ταουσάνης 2, Τζάνος, Μάργαρης 1, Κοκκοράκης, Ακερμανίδης, Τόμσον, Χουρσουντιάν 6, Ζιβούλοβιτς 2, Μινάρδος, Γραμματικόπουλος 2, Τζουβάρας 4, Αποστολόπουλος, Βελαώρας, Τσαμούρης 2