19.3 C

Ολυμπιακός Β’ – Πανσερραϊκός 2-1: Επιστροφή στις νίκες σε εξαιρετική ατμόσφαιρα στο Καραϊσκάκη! (vid)

Οι Ερυθρόλευκοι πανηγύρισαν τρίτη νίκη σε τέσσερα παιχνίδια παρουσιάζοντας εξαιρετική εικόνα στο γήπεδο της πρώτης ομάδας

Ο Ολυμπιακός Β’ άφησε πίσω του την ισοπαλία στη Λάρισα απέναντι στον τοπικό Απόλλωνα και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα αγωνιζόμενος στο Καραϊσκάκη! Η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα επιβλήθηκε με 2-1 του Πανσερραϊκού για να φτάσει σε μια ακόμα νίκη στη Super League 2 παρουσιάζοντας εξαιρετική εικόνα.

Οι Ερυθρόλευκοι άνοιξαν το σκορ με τη συμπλήρωση 30′ και με πρωταγωνιστή στη φάση τον Σουρλή που συνολικά έκανε ένα πολύ ώριμο ματς στη μεσαία γραμμή. Νωρίτερα, ο Ολυμπιακός Β’ είχε ζητήσει πέναλτι που δεν δόθηκε και κανείς δεν ξέρει για ποιον λόγο, με τον διαιτητή να υποδεικνύει ένα πολύ αυστηρό πέναλτι στο πέσιμο του μέσου των Ερυθρολεύκων.

Τα πάντα ξεκίνησαν από την όμορφη συνεργασία των Ερυθρολεύκων από τα δεξιά, όταν ο Σουρλής πάτησε περιοχή και έπεσε στο έδαφος από μαρκάρισμα του Πίντο. Ο διαιτητής υπέδειξε την άσπρη βούλα, ο Κωστή ήταν εύστοχος και οι Πειραιώτες πήραν κεφάλι στο σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο μετά από ωραία συνεργασία και δυνατό σουτ του Μαρτσιόνι.

Παρόλα αυτά, οι Ερυθρόλευκοι που ήταν ανώτεροι, έφτασαν στο 2-1 αξιοποιώντας το τραγικό λάθος του Καβουσάκη λίγα λεπτά αργότερα. Ο γκολκίπερ του Πανσερραϊκού άνοιξε το κοντρόλ, ο Βοΐλης έκλεψε την μπάλα και απλά την έσπρωξε στα άδεια δίχτυα των φιλοξενούμενων.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’: Στουρνάρας, Κινκουέ, Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Νίκολιτς, Μαρίνος (80′ Τσέλιος), Βοΐλης (89′ Ντόη), Κίτσος, Κωστή (74′ Λιάτσος), Σουρλής

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Καβουσάκης, Ζέρης, Κρητικός (72′ Τσιμίκας), Ανάκογλου, Κανίς, Γιανναράκης, Κουκόλης, Μαρτσιόνι, Πίντο (57′ λ.τ Φουάσης), Μέσσι (57′ Κόντσι), Παπαβασιλείου (72′ Έππας).