23.3 C

Ολυμπιακός: Γκολ με την Ελπίδων της Σερβίας ο Μάρκοβιτς (vid)

Ο Μάρκοβιτς σκόραρε με κεφαλιά και χάρισε στη Σερβία τη νίκη επί της Τουρκίας με 1-0 σε φιλικό παιχνίδι

H Εθνική Σερβίας κάτω των 21 ετών νίκησε την αντίστοιχη της Τουρκίας με 1-0, σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη την Τρίτη (30/3) στην έδρα της Αλάνιασπορ.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Σβέτοζαρ Μάρκοβιτς με καρφωτή κεφαλιά στο 39ο λεπτό έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Φίλιπ Στεβάνοβιτς από δεξιά. Μάλιστα, ο 21χρονος κεντρικός αμυντικός φόρεσε το περιβραχιόνιο του αρχηγού για την Εθνική ομάδα της πατρίδας του.

Ο Σέρβος στόπερ αγωνίζεται ως δανεικός στην Παρτιζάν Βελιγραδίου από τον Ολυμπιακό και το προσεχές καλοκαίρι αναμένεται να επιστρέψει στην Ελλάδα και να διεκδικήσει, στην καλοκαιρινή προετοιμασία, μία θέση στο ρόστερ των Ερυθρόλευκων για τη νέα αγωνιστική περίοδο.