21.1 C

Ολυμπιακός Β’ – Καρδίτσα 95-89: Δεινοπάθησαν αλλά νίκησαν οι Ερυθρόλευκοι

Ο Ολυμπιακός Β’ κόντρα στην Καρδίτσα, η οποία αποδείχθηκε πολύ σκληρή για να… πεθάνει, πήρε μία πολύ δύσκολη νίκη (95-89) και παρέμεινε αήττητος στο πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών μετά από τρεις αγώνες.

Μπορεί η ομάδα του Δημήτρη Τσαλδάρη να βρέθηκε μπροστά ακόμα και με 12 πόντους (73-61), αλλά οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στην τελευταία περίοδο.

Οι Ερυθρόλευκοι έδειξαν να χάνουν τη συγκέντρωσή τους και η Καρδίτσα εκμεταλλεύτηκε τη νωθρότητα που έδειξαν οι γηπεδούχοι. Η διαφορά έπεσε απειλητικά για τον Ολυμπιακό Β’, αλλά η εμπειρία των παικτών του Τσαλδάρη είναι τέτοια που δεν θα άφηναν να χαθεί ένα δικό τους παιχνίδι.

Έτσι, στα τελευταία λεπτά αντέδρασαν και κατάφεραν να επικρατήσουν με 95-89 και να βελτιώσουν το ρεκόρ τους στο 3-0.

Τα δεκάλεπτα: 23-22, 49-40, 73-61, 95-89