20.9 C

Ολυμπιακός – Βουλιαγμένη 13-7: Ερυθρόλευκη κυριαρχία στο ντέρμπι

Ο Ολυμπιακός ήταν ο νικητής του αγώνα της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, επικρατώντας του ΝΟ Βουλιαγμένης με 13-7, στο Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά «Π. Καπαγέρωφ», στο πλαίσιο της πρώτης αναμέτρησης του ζευγαριού (1ος και 2ος του Ά ομίλου της Α΄ φάσης).

Οι Ερυθρόλευκες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 4-0 στο ημίχρονο, Ο ΝΟ Βουλιαγμένης σκόραρε για πρώτη φορά στην τρίτη περίοδο πετυχαίνοντας 3 τέρματα, όμως ο Ολυμπιακός ήταν ανώτερος με αποτέλεσμα να φτάσει στη νίκη με 13-7.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 13-7

Τα οκτάλεπτα: 1-0, 3-0, 4-3, 5-4

Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου, Πλευρίτου Ελ. 1, Μπενέκου 1, Ελευθεριάδου 3, Κανετίδου, Αβραμίδου 1, Ασημάκη 1, Πλευρίτου Μ., Σιούτη, Πλευρίτου Β. 1, Τσουκαλά 3, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Σταματοπούλου, Φουντωτού 1, Χαλδαίου.