22.6 C

Ουαλία – Ελβετία: Εκτίναξη του Ζόμερ στην κεφαλιά του Μουρ, απάντησε με τρομερό τακουνάκι ο Σερ (vid)

Η Ουαλία βρέθηκε μία «ανάσα» από το γκολ απέναντι στην Ελβετία, με τον Κίφερ Μουρ να εκτελεί με δυνατή κεφαλιά, υποχρεώνοντας τον Ζόμερ σε μία τεράστια απόκρουση, ο οποίος κράτησε το 0-0 στο παιχνίδι.

Στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης η Ουαλία είχε την πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα. Ο Μουρ πήρε την κεφαλιά από κοντά και ο Ζόμερ εκτινάχθηκε, διώχνοντας σε κόρνερ.

Πέντε λεπτά αργότερα η Ελβετία απάντησε με τον Φαμπιάν Σερ. Στο 20ό λεπτό της αναμέτρησης ο στόπερ της Νιουκάστλ προσπάθησε να πετύχει ένα τρομερό γκολ με τακουνάκι, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, με τον Ουαλό τερματοφύλακα της Λέστερ να απομακρύνει σε κόρνερ.