14.3 C

Ουκρανία – Βόρεια Μακεδονία: Γιαρμολένκο και Γιάρεμτσουκ σκόραραν μέσα σε 5′ (vid)

H Ουκρανία άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση με τη Βόρεια Μακεδονία για τη δεύτερη αγωνιστική του τρίτου ομίλου, με τον Γιαρμόλενκο να δίνει αρχικά το προβάδισμα στο 29′ και πέντε λεπτά αργότερα ο Γιάρεμτσκουκ να διπλασιάζει τα τέρματα για τους Ουκρανούς.

Με την πλάτη στον τοίχο βρίσκεται η Βόρεια Μακεδονία, που βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ από το 29ο λεπτό του αγώνα, όταν ύστερα από εκτέλεση κόρνερ με τακουνάκι ο Ζιντσένκο, βρήκε στο 2ο δοκάρι τον Γιαρμολένκο, ο οποίος πλάσαρε για το 1-0.

Πριν προλάβουν οι Σκοπιανοί να συνειδητοποιήσουν το πρώτο γκολ που δέχθηκαν, μόλις πέντε μετά, ο Γιαρέμτσουκ έπειτα από κάθετη πάσα του πρώτου σκόρερ βρέθηκε σε τετ α τετ κάνει με τον Ντιμιτριέβσκι, διπλασιάζοντας τα τέρματα.