22.6 C

Παιχνίδι αποδείξεων στο Βραχάτι

Η αναμέτρηση Παμβοχαϊκός - Παναθηναϊκός κλείνει την αυλαία της 8ης αγωνιστικής στη Volley League Ανδρών

Με την κρίσιμη αναμέτρηση μεταξύ Παμβοχαϊκού και Παναθηναϊκού στο Βραχάτι ολοκληρώνεται σήμερα η 8η αγωνιστική της Volley League Ανδρών (17.30, EΡT-2).

Ο γηπεδούχος Παμβοχαϊκός προέρχεται από την εκτός έδρας νίκη επί της ΑΕΚ με 3-1 σετ εκτός έδρας που τον έφερε στην 3η θέση της βαθμολογίας. Η ομάδα του Βραχατίου που έχει παρουσιαστεί εξαιρετική μέχρι τώρα κυρίως στους τομείς του σερβίς και του μπλοκ θέλει να συνεχίσει τα νικηφόρα αποτελέσματα και να εδραιωθεί στην 3η θέση πίσω από τον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ.

Ο Παναθηναϊκός σε πέντε αγώνες έχει επτά βαθμούς και μοιράζεται την έκτη θέση της βαθμολογικής κατάταξης με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Οι πράσινοι προέρχονται από ρεπό, ενώ πριν από δύο αγωνιστικές γνώρισε την ήττα από τον ΠΑΟΚ με 3-0 στην Πυλαία. Ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος είναι στην ευχάριστη θέση να υπολογίζει όλους τους ποδοσφαιριστές του.

Σε 14 μεταξύ τους αγώνες ο Παμβοχαϊκός προηγείται στις νίκες με 9-5 του Παναθηναϊκού, ενώ την περυσινή αγωνιστική περίοδο η ομάδα του Κώστα Δεληκώστα στις τρεις αναμετρήσεις με τους πράσινους είχαν ισάριθμες νίκες.

Την αναμέτρηση διευθύνουν οι Βουδούρης, Φραγκάκης.