21.4 C

Παναθηναϊκός: 1.595ος τίτλος στο Ελεύθερο Πιστόλι Εφήβων

Η… καταμέτρηση των τίτλων στον Ερασιτέχνη Παναθηναϊκό συνεχίζεται με αμείωτο ρυθμό, καθώς όπως ανακοίνωσε τη Δευτέρα (3/8), το τμήμα Σκοποβολής κατέκτησε το πρωτάθλημα στο Ελεύθερο Πιστόλι Εφήβων ανεβάζοντας τον αριθμό των συνολικών τροπαίων στους «1.595».

Η ανακοίνωση:

«Τέταρτος φετινός τίτλος για το Τμήμα Σκοποβολής του Παναθηναϊκού Α.Ο. και 1.595ος για τον Σύλλογο καθώς πήρε το πρωτάθλημα και στο ελεύθερο πιστόλι εφήβων.

Η πράσινη τριπλέτα πρωταθλητών Κανιούρης Νικόλαος-Σαλταγιάννης Αρης-Παναγιωτίδης Δημήτρης κατέκτησε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στο Ελεύθερο Πιστόλι Εφήβων.

Οι τριφυλλοφόροι σκοπευτές κατέλαβαν τις θεσεις 1-3-5 ως εξης: Κανιουρης Νικόλας πρωταθλητής με επίδοση 511/600, τρίτος μεταλλιουχος ο Σαλταγιάννης Άρης με σκορ 481/600 και 5ος ο Παναγιωτίδης Δημήτρης με σκορ 464/600.

Στο άλλο αγώνισμα της ημέρας Αεροβόλο Τουφέκι Mix Εφήβων-Νεανίδων, το ζευγάρι Λαζαράκος Αντώνης-Μιχελάκη Εμμανουέλα κατέκτησαν την 8η θέση, ενώ οι Γιαννιτσανος Γιαννης-Καλαϊτζάκη Δήμητρα την 11η αντίστοιχα».