16.8 C

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ: Προβάδισμα με Μάνταλο η Ένωση, ακυρώθηκε το γκολ του Ανσαριφάρντ

Η ΑΕΚ έβαλε δύσκολα στον Παναθηναϊκό, με τον Πέτρο Μάνταλο να δίνει το προβάδισμα στην Ένωση στο 50ό λεπτό της αναμέτρησης στη Λεωφόρο, ενώ δύο λεπτά μετά οι Κιτρινόμαυροι βρήκαν ξανά δίχτυα με τον Ανσαριφάρντ. Το γκολ του Ιρανού ωστόσο, δεν μέτρησε, καθώς η μπάλα νωρίτερα είχε βγει εκτός.

Ο Παναθηναϊκός βλέπει τον στόχο της Ευρώπης να απομακρύνεται ακόμα περισσότερο μετά το γκολ του αρχηγού της ΑΕΚ. Στο 50′ η ΑΕΚ αναπτύχθηκε ωραία από τα δεξιά με τον Ανσαριφάρντ να κάνει τη σέντρα προς την περιοχή και τον Μάνταλο να γίνεται αποδέκτης της μπάλας στην περιοχή και να σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, νικώντας τον Διούδη για το 0-1.

Μοιραίος ο Σένκεφελντ που έχασε τον Μάνταλο. Μάλιστα, στο 52′ η Ένωση σκόραρε ξανά, αλλά η μπάλα στο γύρισμα του Μάνταλου έχει περάσει την τελική γραμμή, με αποτέλεσμα το γκολ του Ανσαριφάρντ να μην μετρήσει.