21.3 C

Παναθηναϊκός ΑΟ: «Μπρέικ στο ΣΕΦ με κόντρα διαιτησία και ανύπαρκτα φάουλ»

Ο Παναθηναϊκός έκανε το μπρέικ στον πρώτο τελικό στο ΣΕΦ για την Α1 Γυναικών κόντρα στον Ολυμπιακό οι Ερυθρόλευκες προηγούνται με 2-1 στις νίκες) και μετά το τέλος του αγώνα οι Πράσινοι τα έβαλαν με τη… διαιτησία!

Η ομάδα που για χάρη της πέρυσι στους τελικούς της Α1 μπάσκετ καταργήθηκαν ένα σωρό κανονισμοί (με μεταγραφή που έγινε πριν τον πρώτο τελικό, με ματς που έπαιξε ο Ολυμπιακός και κέρδισε στην Αίθουσα 5 του ΣΕΦ αλλά με σκανδαλώδη τρόπο και μετά από ένσταση αναγκάστηκε να το ξαναδώσει) διαμαρτύρεται για τα φάουλ στην 4η περίοδο βάζοντας στο στόχαστρο τους Μηλαπίδη – Θεονά.

«Ο Παναθηναϊκός επικράτησε του Ολυμπιακού στο ΣΕΦ με 81-76 με κόντρα διαιτησία και καλείται να ισοφαρίσει τη σειρά σε 2-2 στο κυριακάτικο παιχνίδι στο κλειστό της Λεωφόρου. Ο ΠΑΟ κατάφερε να «σπάσει» την έδρα των «ερυθρολεύκων» κόντρα στα σφυρίγματα των Μηλαπίδη και Θεονά», αναφέρει αρχικά η επίσημη ιστοσελίδα του πράσινου Ερασιτέχνη ενώ στο match report υπάρχει και το συγκεκριμένο απόσπασμα: «Στην τελευταία περίοδο οι «ερυθρόλευκες» μείωσαν σε 50-60 ενώ στο 7.26 οι διαιτητές έδωσαν ανύπαρκτο 4ο φάουλ στη Χατζηνικολάου και αμέσως μετά φορτώθηκε και η Λύμουρα με 4 φάουλ».