24.6 C

Παναθηναϊκός: Στην τελευταία προπόνηση της ομάδας βόλεϊ ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος

Την Τετάρτη (19/2) έχει οριστεί ο επαναληπτικός τελικός Παναθηναϊκού – Ολυμπιακού για το Λιγκ Καπ στο κλειστό του Αγίου Θωμά (19/2, 18:00), με τους Πράσινους να καλούνται να υπερασπιστούν τη νίκη του πρώτου ματς για να πανηγυρίσουν τίτλο μετά από 10 χρόνια.

Σε περίπτωση που οι Πράσινοι δεν κερδίσουν και ηττηθούν καθαρά (3-0/3-1), τότε οι Ερυθρόλευκοι θα πανηγυρίσουν την κατάκτηση του τροπαίου, ενώ σε περίπτωση ήττας των γηπεδούχων με 3-2 τα πάντα θα κριθούν στο χρυσό σετ.

Την Τρίτη (18/2) στο κλειστό του Αγίου Θωμά πραγματοποιήθηκε η τελευταία προπόνηση της ομάδας βόλεϊ του Παναθηναϊκού υπό τις οδηγίες του Δημήτρη Ανδρεόπουλου, με τον πρόεδρο του Ερασιτέχνη, Δημήτρη Γιαννακόπουλου να δίνει το «παρών».

Μεταξύ άλλων, τους εμψύχωσε και ζήτησε από τους παίκτες να νικήσουν και να κατακτήσουν τον τίτλο. Θυμίζουμε πως μέσα σε πέντε λεπτά οι φίλοι του συλλόγου έκαναν ανάρπαστα τα εισιτήρια για τον τελικό.